Biz Sizi Arayalım

* işaretli alanların doldurulması zorunludur.

ESENBOĞA HAVALİMANI
ESENBOĞA HAVALİMANI

Ankara Esenboğa Havalimanı

1955`te Esenboğa Havaalanı`nın hizmete girmesine kadar Ankara`ya yolcu uçuşlarının yapıldığı havaalanı ağırlıklı olarak Güvercinlik'ti. Güvercinlik Havaalanı Ankara`nın 10 km batısında yer alan ilk havaalanı ilk teknik bakım merkezi olmuştur. Ankara'da ilk uçuşlar; 1912 yılında ilk ticari havaalanı olarak Ankara Güvercinlik'te terminal olarak kullanılan tek çadırla hizmete girmiştir.

2752x60 metre olarak yapılan 03R-21L pisti, sonraki yıllarda 1000 metrelik eklenti ile bugünkü boyutlarına getirilmiştir. Hava Trafik kontrolörlerine Esenboğa'da DHMİ Havacılık Okulunda eğitim verilmekteydi. Mevcut terminalin sadece dış hatlar hizmeti vermesi amacıyla iç hatlar Terminali (B) 1984 yılında işletmeye açılmıştır. 1985 yılında 2.Paralel pist olan 03L-21R pisti 3752x45 m. Ebatlarında DLH tarafından inşaatı tamamlanarak kullanıma açılmıştır. İlave olarak da 1994 yılında anahtar teslim usulü yaptırılan Dış hatlar "CHARTER TERMİNAL BİNASI" alt yapı ve yaklaşımlarıyla birlikte mevcut aprona bitişik olarak tamamlanmıştır. Yeni terminal binası ile Esenboğa Havalimanı Türkiye`nin en büyük 2. havaalanı olma özelliğini kazanmıştır. Terminalde Klinik, Eczane, Maliye Bürosu (Yurtdışı Çıkış Harç Pulu) PTT Şubesi, Garanti Bankası Şubesi, çeşitli bankalara ait ATM'ler, Fast Food, Kafeteryalar, Gazete Bayisi, Hediyelik Eşya, vs hizmetler vardır. Yeni iç ve dış hatlar terminal 168 bin m² lik alan, 10 milyon yolcu/yıl kapasite, 18 adet yolcu köprüsü, 105 check-in kontuarı, 18 gidiş, 18 geliş olarak 36 pasaport kontuarı, 123.000 m²`lik alan üzerinde 4.000 araç park kapasiteli kapalı otoparkı gibi birçok özelliklere sahiptir.

Türkiye'nin iç ve dış Hatları bir arada bulunduran "tek" havalimanı olma özelliğine sahip Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara ulaşımına yeni bir soluk getirmiştir. Esenboğa Havalimanı iç-dış hatlar terminali Mayıs 2009 tarihinde ISO 9001-2008 kalite belgesi almıştır.


Kaynak: http://www.esenboga.dhmi.gov.tr/


ESENBOĞA HAVALİMANI
DESTİNASYON
KM
SÜRE/DK
ESENBOĞA HAVALİMANI - ANKARA/MERKEZ
40
45
ESENBOĞA HAVALİMANI - SİNCAN
55
55
ESENBOĞA HAVALİMANI - ÇAYYOLU/ÜMİTKÖY
65
50
ESENBOĞA HAVALİMANI - POLATLI
115
85
ESENBOĞA HAVALİMANI - ERYAMAN
50
55
ESENBOĞA HAVALİMANI - HAYMANA
125
100
ESENBOĞA HAVALİMANI - ELMADAĞ
57
60
ESENBOĞA HAVALİMANI - GÖLBAŞI
65
55
ESENBOĞA HAVALİMANI - KIZILCAHAMAM
95
70
ESENBOĞA HAVALİMANI - BEYPAZARI
125
115
ESENBOĞA HAVALİMANI - AYAŞ
83
70
ESENBOĞA HAVALİMANI - ŞEREFLİKOÇHİSAR
175
130

Ankara Esenboğa Havalimanı'na gidiyor ya da havalimanından geliyorsanız güvenli, konforlu ve ekonomik ulaşım transferi için 444 789 0 çağrı merkezimizden bizi arayın.

Belirtmiş olduğunuz havalimanında veya adresinizde www.transfer444.com yetkilisi sizi bekliyor olacaktır. İşiniz, aileniz, arkadaşlarınız ve kalabalık grubunuz için kişi sayınıza göre seçebileceğiniz alternatif araç seçeneklerimiz hizmetinizdedir.

Adresinizden Havaalanına ya da Havalimanından gitmek istediğiniz yere konforlu ve hesaplı bir transferle ulaştıralım sizi. Ankara Esenboğa Havalimanı taksi - taxi hizmeti için www.transfer444.com' dan rezervasyon yapabilirsiniz. Profesyonel sürücüler, rekabetçi fiyatlar, yüksek standartlarda transfer araçları ve kaliteli bir hizmet sizi bekliyor.

Standardı olmayan kalabalık yolculuklardan uzak; bölgesine ve işine hakim, takım elbiseli profesyonel ve güler yüzlü sürücülerimiz eşliğinde yeni, kaliteli, bakımlı ve temiz araçlarımızla size özel transfer hizmetiniz transfer444 standartlarıyla gerçekleşecektir.

Tüm transfer ve turlarımız, İngilizce dil bilen rehberlerimiz ile birlikte deneyimli SRC belgeli şoförlerimiz tarafından "Kalite" misyonumuzu ön planda tutarak yapılmaktadır. VIP havalimanı transferleriniz için son model sedan araç, Mercedes Vito, Mercedes Viano, gruplar için özel olarak tasarlanmış lüks Mercedes Sprinter minibüslerimiz 7/24 hizmetinize hazırdır.

Şirketimize ait D2 yetki belgesinin yanı sıra, şirketimiz sedan binek araçlarında A1 yetki belgesi bulunmaktadır. Sedan binek araçlarla havalimanı transferi yapacak olan aracın A1 yetki belgesinin ve koltuk sigortalarının olması karayolu kanununca zorunludur. Ulaştırma bakanlığınca yapılan kontrollerde, belgesi olmayan rent a car araçlarıyla yapılan transferlerin tespitinde sizin ve misafirlerinizin içinde bulunduğu araçta cezai işlem uygulanmaktadır.

Transfer444; Türkiye'nin birçok havaalanında iş ortakları ile birlikte taşımacılık hizmeti veren bir şirkettir. Türkiye genelinde oluşturmuş olduğumuz sistemi müşterilerimize "en uygun fiyata en kaliteli hizmet" sloganıyla sunuyoruz. Hizmetlerimizi kullanan müşterilerimizin memnun kalmasını sağlamak için 7/24 çalışan transfer operasyonumuz, çağrı merkezimiz ve müşteri hizmetlerimiz ile gece gündüz çalışıyoruz.

Transferin resmi sitesi'ne

ulaşmak çok kolay!
0850 250 78 90
HAFTA İÇİ

: 09:00 - 18:30

HAFTA SONU

: 09:00 - 16:00

BİZ SİZİ ARAYALIM