Biz Sizi Arayalım

* işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İSTANBUL HAVALİMANI

İstanbul Atatürk Havalimanı

İstanbul`da ilk hava meydanı, askeri amaçla 1912 yılında, Yeşilköy'de açıldı. 1944 yılında Chicago`da imzalanan Uluslararası Sivil Havacılık Anlaşmasından sonra, İstanbul / Yeşilköy'de uluslararası bir hava limanı yapılmasına karar verildi. 01 Ağustos 1953 yılında Yeşilköy Hava Limanı adı ile hizmete açıldı.

1971 yılında Yeşilköy Hava Limanı için bir master plan uygulamaya konuldu. Plan, 05/23 ve 17/35 pistlerinden başka, her biri yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli 4 terminal binası ve mütemmimlerinden oluşuyordu. Mimar Hayati TABANLIOĞLU tarafından hazırlanan proje, THY Hangar Tesisleri, Kargo Tesisleri, Hava Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Blok, Aydınlatma Sistemi, Elektrik Dağıtım Sistemi, eski 05/23 pistinin yeniden yapımı, akaryakıt ikmal tesisleri ile diğer tesisleri kapsamaktadır. Söz konusu projenin içinde yer alan Dış Hatlar Terminali 29 Ekim 1983`de işletmeye açıldı. 1985 yılında, kavuştuğu modern görünümü ile Atatürk Hava Limanı adını aldı.

Gelişen hava kargo taşımacılığı nedeniyle 1993 yılında Kargo Terminali Tesisleri hizmete verilmiştir. Sovyetler Birliği`nin dağılmasıyla ortaya çıkan bavul ticareti ve artan charter yolcu trafiğine hizmet amacıyla 7 Aralık 1995 yılında C Terminali işletmeye açılmıştır. C Terminali, 16 Ocak 2000 tarihinde yolcu hizmetine kapatılmış, 2002 yılında ise özel şirketlerin kargo operasyonları için kullanılmaya başlanmıştır.

Artan yolcu trafiği nedeniyle, Yap-İşlet-Devret modeliyle yeni bir dış hatlar terminali yapımına karar verilmiş, proje yarışmasıyla proje belirlenmiş daha sonra ise Yap-İşlet-Devret modeliyle yapım ihalesi gerçekleştirilmiştir. Yeni terminal, 10.01.2000 tarihinde işletmeye açılmıştır. Yeni terminalin yolcu kapasitesi 20 milyon yolcu/yıl`dır.


Kaynak: http://www.dhmiata.gov.tr/


İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI
DESTİNASYON
KM
SÜRE/DK
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - BAKIRKÖY
10
15
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - BEYAZIT/S.AHMET
17
25
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - TAKSİM
20
30
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY
21
25
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - MASLAK
31
35
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - SARIYER
40
45
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - KADIKÖY
45
50
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - ÜSKÜDAR
40
45
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - BOSTANCI
50
55
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - KARTAL
60
65
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - PENDİK
65
75
İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI - ÜMRANİYE
45
45


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (IATA: SAW,ICAO:LTFJ) Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır.

Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havalimanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havalimanı toplam 550 milyon USD ye mal olmuştur. 2015 yılında açılacak yeni pisti, (3500x60m) dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380'in Türkiye'deki inebileceği tek pisttir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü havalimanıdır.

Yeni terminal binası 25 milyon yıllık yolcu kapasitesine sahiptir, yurt içi ve yurt dışı uçuşları aynı çatı altında yapılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda 4.718 araç ve 72 otobüs kapasiteli 4 katlı otopark bulunmaktadır.

Kara ve hava tarafından ayrı girişleri olan 4 katlı ve 128 odalı havalimanı oteli, 112 adet check-in kontuarı, 24 adet self check in kontuarı, VIP binası ve apron manzaralı CIP bölümleri, 8 adet en büyük gövdeli (IATA kod E) veya 16 adet orta gövdeli (IATA kod C) uçağa eş zamanlı hizmet verilebilecek çoklu uçak park ettirme sistemi, 400 m² konferans salonu, yiyecek ve içecek sektörünün önde gelen markalarının hizmet verdiği 5.000 m2 restoran ve cafe alanı, uluslararası düzeyde 4.500 m² lik duty free alanı bulunmaktadır.

Üç bin metre uzunluğunda bir piste sahip bulunan Havalimanının 55 uçak kapasiteli park alanında aynı anda 22 uçağa beş bin metreküplük akaryakıt deposundan borular yardımıyla yakıt verilebilmektedir. Açılacak yeni pistin uzunluğu işletme tarafından 3500 metre uzunluk ve 60 metre genişlik olarak açıklanmıştır. Bu pist Türkiye Cumhuriyeti ve çevresindeki ülkelerde Airbus A380'in inebileceği tek pisttir.


İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI
DESTİNASYON
KM
SÜRE/DK
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - BAKIRKÖY
63
60
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - BEYAZIT/S.AHMET
47
55
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - TAKSİM
45
45
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY
10
15
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - MASLAK
47
50
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - SARIYER
70
75
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - KADIKÖY
30
35
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - ÜSKÜDAR
34
40
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - BOSTANCI
30
30
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - KARTAL
25
25
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - PENDİK
12
15
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - ÜMRANİYE
26
25

İstanbul Havalimanı'na gidiyor ya da havalimanından geliyorsanız güvenli, konforlu ve ekonomik ulaşım transferi için 444 789 0 çağrı merkezimizden bizi arayın.

Belirtmiş olduğunuz havalimanında veya adresinizde www.transfer444.com yetkilisi sizi bekliyor olacaktır. İşiniz, aileniz, arkadaşlarınız ve kalabalık grubunuz için kişi sayınıza göre seçebileceğiniz alternatif araç seçeneklerimiz hizmetinizdedir.

Adresinizden Havaalanına ya da Havalimanından gitmek istediğiniz yere konforlu ve hesaplı bir transferle ulaştıralım sizi. İstanbul Havalimanı taksi - taxi hizmeti için www.transfer444.com' dan rezervasyon yapabilirsiniz. Profesyonel sürücüler, rekabetçi fiyatlar, yüksek standartlarda transfer araçları ve kaliteli bir hizmet sizi bekliyor.

Standardı olmayan kalabalık yolculuklardan uzak; bölgesine ve işine hakim, takım elbiseli profesyonel ve güler yüzlü sürücülerimiz eşliğinde yeni, kaliteli, bakımlı ve temiz araçlarımızla size özel transfer hizmetiniz transfer444 standartlarıyla gerçekleşecektir.

Tüm transfer ve turlarımız, İngilizce dil bilen rehberlerimiz ile birlikte deneyimli SRC belgeli şoförlerimiz tarafından "Kalite" misyonumuzu ön planda tutarak yapılmaktadır. VIP havalimanı transferleriniz için son model sedan araç, Mercedes Vito, Mercedes Viano, gruplar için özel olarak tasarlanmış lüks Mercedes Sprinter minibüslerimiz 7/24 hizmetinize hazırdır.

Şirketimize ait D2 yetki belgesinin yanı sıra, şirketimiz sedan binek araçlarında A1 yetki belgesi bulunmaktadır. Sedan binek araçlarla havalimanı transferi yapacak olan aracın A1 yetki belgesinin ve koltuk sigortalarının olması karayolu kanununca zorunludur. Ulaştırma bakanlığınca yapılan kontrollerde, belgesi olmayan rent a car araçlarıyla yapılan transferlerin tespitinde sizin ve misafirlerinizin içinde bulunduğu araçta cezai işlem uygulanmaktadır.

Transfer444; Türkiye'nin birçok havaalanında iş ortakları ile birlikte taşımacılık hizmeti veren bir şirkettir. Türkiye genelinde oluşturmuş olduğumuz sistemi müşterilerimize "en uygun fiyata en kaliteli hizmet" sloganıyla sunuyoruz. Hizmetlerimizi kullanan müşterilerimizin memnun kalmasını sağlamak için 7/24 çalışan transfer operasyonumuz, çağrı merkezimiz ve müşteri hizmetlerimiz ile gece gündüz çalışıyoruz.

Transferin resmi sitesi'ne

ulaşmak çok kolay!
0850 250 78 90
HAFTA İÇİ

: 09:00 - 18:30

HAFTA SONU

: 09:00 - 16:00

BİZ SİZİ ARAYALIM