Biz Sizi Arayalım

* işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI
Fuar Transfer

Fuar Transfer ile:

İzmir Enternasyonal Fuarı'nda her yıl düzenlenen onlarca etkinlik ve fuar organizasyonları için, havalimanı ya da otelinizden İzmir Enternasyonal Fuarı fuar alanına transferinizi seçin ya da işletmenize özel bir program belirleyelim. En ekonomik koşullarla konforlu ve dakik transferin tadını çıkarın.

Transfer444 'ün size özel;

 • Fuar Transfer,
 • Butik Transfer,
 • VIP Transfer,
 • Özel Transfer,
 • Şoförlü Araç Transfer,
 • Havaalanı - Havalimanı Otel Transferi,
 • Hizmetlerimizden birini seçerek belirleyeceğiniz araç tipi ile beraber örneğin; Sedan Araç – Minibüs – Midibüs – Vip Araç – Renault Fluence / Mercedes S / Mercedes Vito / Mercedes Sprinter / Volkswagen Crafter gibi araçlarımızla 444 789 0 numaralı çağrı merkezimizden kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizi alabilirsiniz.

  Sedan, minibüs, midibüs, otobüs araç seçenekleriyle tercihinizi siz belirlersiniz.

  Özel ve sabit fiyatlandırma güvencesiyle sürprizlerle karşılaşmazsınız.

  Fiyatlarımız araç fiyatı olup, araç tipini kişi sayınıza göre siz belirlersiniz.


  İzmir Enternasyonal Fuarı

  İzmir Enternasyonal Fuarı ve çeşitli ihtisas fuarlarını gerçekleştiren İZFAŞ, fuarcılığın yanı sıra, kültürel ve sosyal amaçlı etkinlikleri ile Türkiye'de bu alanda hizmet veren en büyük kuruluşlarından biridir. Türkiye'nin, Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği UFI' ye üye ilk fuar organizatörü olan İZFAŞ; İzmir Enternasyonal Fuarı'nı 1936 yılından beri bugünkü mevcut 421 bin metrekarelik alanda kurulmuş olan ve Kültürpark içinde yer alan ve 55.000 metrekarelik alanda kurularak 2004 yılında hizmete girmiş olan Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda düzenlemektedir. Dünyada hızla gelişmekte olan fuarcılık endüstrisinden gerek ülkenin, gerekse kentin hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla 7 Şubat 1990 tarihinde kurulan İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri) sadece ekonomik gelişmeyi topluma mal etmekle kalmayıp; her türlü kültürel, eğitsel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

  İZFAŞ her yıl düzenlediği 35'in üzerinde ihtisas fuarıyla; İzmir, Ege Bölgesi ve genelde Türkiye ekonomisini canlandırdığı gibi ülke tanıtımı ve kültürlerarası iletişim için de çok önemli bir platform yaratma özelliğini sürdürmektedir. Pek çok fuar organizatörünün Kültürpark içinde ihtisas fuarları düzenlemesine olanak sağlayan İZFAŞ'ın ağırlıklı hissesi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin olmakla beraber, ortakları arasında bölge ve ülke ekonomisine yön veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri de bulunmaktadır.

  İzmir Enternasyonal Fuarı'nın doğuşu, 17 Şubat 1923'te Atatürk'ün talimatı ile İzmir'de toplanan İktisat Kongresi'nde açılan sergiye kadar uzanır. İktisat Kongresi Sergisi'nden alınan ilham ile dört yıl sonra 4 Eylül 1927'de Mithat Paşa Sanat Mektebi'nde Dokuz Eylül Sergisi açıldı. 12.000 m² kapalı ve 13.000 m² açık bir alanda açılan bu sergiye, 195 Türk firması, 71 Ticaret Odası, borsalar, resmi ya da yarı resmi kuruluşlar ile Polonya, Almanya, Rusya, Amerika, İngiltere, İtalya, Fransa, İsviçre ve Macaristan'dan 72 firma olmak üzere toplam 338 firma katıldı. Bir yıl sonra yine aynı mekanda açılan İkinci Dokuz Eylül Sergisi ise bir öncekine göre gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısı açısından daha başarılı geçti.

  1929'daki Dünya Buhranı'nın Türkiye'deki etkileri 1930-1932 yılları arasında ciddi bir iktisadi krize dönüştü ve bu yıllarda Dokuz Eylül Sergileri açılamadı. 1933 yılında ulusal mahiyette hazırlanan ve "Dokuz Eylül Panayırı" adını alan üçüncü sergi, panayır için özel olarak hazırlanan Cumhuriyet Meydanı'ndaki alanda açıldı. 1934 ve 1935 yıllarında ise Dokuz Eylül Panayırı uluslar arası bir mahiyet kazanarak, "Arsıulusal İzmir Panayırı" adı ile yine aynı alanda açıldı.

  1936 yılındaki panayırın, yangın alanında oluşturulması düşünülen Kültürpark'ta açılmasına karar verildi. Bu amaçla 1935 panayırı kapanır kapanmaz yoğun olarak faaliyete geçilerek 01 Ocak 1936'da Kültürpark'ın temeli atıldı. Böylelikle 1936'da altıncısı düzenlenen panayır, "Arsıulusal İzmir Fuarı" adı ile 360.000 metrekarelik Kültürpark'taki yeni yerinde Başbakan İsmet İnönü tarafından 01 Eylül'de görkemli bir törenle açıldı.Fuar kapandıktan sonra ve 1937 yılı boyunca Kültürpark'ın hazırlık çalışmalarına devam edildi. Bir yandan Sağlık Müzesi inşaatı sürerken diğer yandan Paraşüt Kulesi yapılıyor, Fuar alanındaki pavyonların çevresinde belediye tarafından yollar, havuz, gazino ve bahçeler hazırlanıyordu.

  20 Ağustos 1937'de fuar " İzmir Enternasyonal Fuarı" adını alarak, dönemin Ekonomi Bakanı Celal Bayar tarafından açıldı. 20 Ağustos 1939'da yine parlak bir törenle açılan dokuzuncu İzmir Enternasyonal Fuarı, tam on üçüncü gününde ne yazık ki tüm dünyayı derinden sarsacak olan bir olayın başlangıcına tanık oldu: 01 Eylül'de Almanya'nın Polonya'ya saldırması ile İkinci Dünya Savaşı başladı. 1940 ve 1941 yıllarında İkinci Dünya Savaşı dünyada tüm hızıyla devam ediyor, her geçen gün yeni bir cephe açılıyordu. Dünyada böylesi sıcak gelişmeler yaşanırken 1940 ve 1941 yıllarında İzmir Enternasyonal Fuarı uluslar arası özelliğini koruyarak açılmaya devam etti. Ancak İkinci Dünya Savaşı'nın sürmesi nedeniyle 1942 yılında hükümet kararıyla İzmir Enternasyonal Fuarı açılamadı. Fuar döneminde İzmir'e alışık olduğu ziyaretçi akınını sağlamak üzere bu kez "Kültürpark Eğlenceleri" hazırlandı.

  1943 yılında tekrar uluslar arası mahiyette açılan İzmir Fuarı, 1944 yılında milli mahiyette açıldı. Ne yazık ki savaşın tüm dünyada ve ülkemizdeki olumsuz etkilerinin sürmesi nedeniyle 1945 ve 1946 yıllarında da İzmir Fuarı'nın yine milli mahiyette açılmasına karar verildi. İzmir Fuarı tekrar uluslar arası özelliğine 1947 yılında kavuşabildi. 1948 yılında İzmir Enternasyonal Fuarı, Uluslararası Fuarlar Birliği'ne (UFI) üye oldu. 1950'li yıllardan itibaren günümüze kadar kesintisiz bir şekilde açılmaya devam eden İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl 80. kez kapılarını açacak olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyor. İZFAŞ Kısa Tarihçe: İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Fuarcılık çalışmaları 1990 yılı' na kadar "İzmir Büyükşehir Belediyesi Fuarlar ve Turizm Müdürlüğü" tarafından yürütülmüştür. İzmir Enternasyonal Fuarı ve ihtisas fuarlarını daha çağdaş ve modern yapıya dönüştürmek amacıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar birliği, Ege Bölgesi ve Sanayi Odası, Ege İhracatçılar Birliği, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığı ile 7 Şubat 1990 tarihinde yeni bir örgütlenme kurulmuştur. İzmir'i "Fuarlar ve Kongreler Kenti" yapmak amacıyla yola çıkan uluslararası bu kuruluş kısa adı ile İZFAŞ'tır.  FUAR KONGRE VE SERGİ MERKEZLERİ

 • CNR EXPO CENTER
 • HALİÇ KONGRE MERKEZİ
 • ANTALYA EXPO CENTER
 • TÜYAP BURSA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ
 • TÜYAP DİYARBAKIR ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ
 • GAZİANTEP ORTADOĞU FUAR MERKEZİ
 • İZMİR ENTERNASYONAL FUARI
 • SABANCI KONGRE VE FUAR MERKEZİ
 • KOCAELİ FUARI
 • TÜYAP ADANA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ
 • KTO-TÜYAP KONYA ULUSLARARASI FUAR MERKEZİ
 • WOW İSTANBUL CONVENTİON CENTER
 • İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI
 • Transferin resmi sitesi'ne

  ulaşmak çok kolay!
  0850 250 78 90
  HAFTA İÇİ

  : 09:00 - 18:30

  HAFTA SONU

  : 09:00 - 16:00

  BİZ SİZİ ARAYALIM